Dėl ko krapai ir morkos prastai auga?
Svecias
4 years ago
Dėl ko krapai ir morkos prastai auga?
ElenaSurviliene
4 years ago
Kad nenori augti krapai ir morkos gali būti keletas priežasčių. Pirmiausiai reikia įsitikinti, ar tinkama žemė šioms daržovėms augti. Morkos gerai derės lengvose, gerai sukultūrintose, humusingose dirvose. Tinkamiausi morkoms yra smėliai ir priesmėliai. Optimalus dirvos rūgštingumas pH 6,0-7,0 (durpyniuose dirvožemiuose pH 5,5-6,0).
Nepatinka morkoms, jei gruntinis vanduo yra aukštai, šakniavaisiai auga šakoti ir deformuoti. Blogai auga morkos ir krapai, jei dirva nuolat įmirkusi, tuomet šaknys negauna oro, dusta ir pradeda pūti.
Visiškai netinka sėti morkas patręšus dirvą mėšlu. Geriau auginti po mėšlu tręštų priešsėlių. Panašių sąlygų reikia ir krapams.
Kita priežastis – daržovės neauga ir skursta dėl patogeninių organizmų ir kenkėjų veiklos. Morkoms ir krapams gali kenkti morkinės musės, uodelių, dirvinukų, spragšių, karkvabalių lervos, kurkliai, šakninės erkės. Vieni kenkėjai apgraužia šakneles arba visai jas nuėda, kiti, kaip šakninės erkės, iščiulpia šaknų audinius.
Jei žemė yra užkrėsta, kai nesilaikoma sėjomainos (ta pati daržovė ar giminingi augalai auginami toje pačioje vietoje), yra tikimybė, kad augalai apsikrėtę ir serga įvairiais, šiuo atveju šaknis pažeidžiančiais patogeniniai mikroorganizmais – grybais ir bakterijomis.
Prasto augimo priežastis gali būti blogos kokybės, neretai ir užkrėsta ligų sukėlėjais – grybais, bakterijomis, virusais – sėkla. Savo ruožtu, tokia sėkla dar ir tampa dirvos užkrato šaltiniu. Todėl sėklas įsigyti rekomenduojama iš patikimų jomis prekiaujančių firmų, nepirkite nežinia iš kur atvežtas.
Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungti