Sejico naudojami slapukai

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Slapukai užtikrina sklandų svetainės veikimą bei jo tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra įdiegiami automatiškai. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite „Privatumo Politikoje“.

Ką galima dar pasodinti išrautų daržovių vietoje, kad sulauktume derliaus?

S

Svecias

4 years ago

Ką galima pasodinti išrautų daržovių vietoje, kad sulauktume derliaus dar rudenį?

E

ElenaSurviliene

4 years ago

Agronomijos mokslų daktarė

Galima sėti salotas, ridikėlius, juodus ir baltus ridikus, ropinius kopūstus, špinatus, lapines petražoles, pipirnę, krapus, net labai trumpos vegetacijos pupeles, morkas, kurios dar spės subręsti iki rudens, sodinti pankolius, žiedinius kopūstus, brokolius daigais. Visi jie spės užaugti ir subrandinti derlių. Nors ruduo pastaraisiais metais džiūgina neįprastai šiltais orais, vistik pasirinkite tik trumpesnės vegetacijos augalus. Ir dar viena taisyklė - venkite sėti ar sodinti vienų po kitų giminingus augalus.
Ropinius kopūstus (kaliaropes) tiks auginti nukasus ankstyvas bulves, po žirnių. Žemė patręšiama mineralinėmis trąšomis. Jei kaliaropes auginsite po daržovių, kurioms dirva buvo patręšta mėšlu, užteks amonio salietros 300 g/10 kv.m.
Jei organinėmis trąšomis tręšta prieš 2 ir daugiau metų, tai papildomai reikia po 300 g superfosfato ir 40 proc. kalio trąšų.
Žiedinius kopūstus daigus sodinkite į papildomai patręštą kompostu ir mineralinėmis trąšomis (10 kv.m): 200–400 g kalio amonio salietros arba 300–500 g amonio salietros, po 200–300 g superfosfato ir 40 proc. kalio sulfato.
Pekininius bastučius taip pat pats laikas sėti dirvą patręšus mineralinėmis trąšomis (10 kv.m): 200–300 g kalio amonio salietros, 300–600 g superfosfato ir 400–500 g 40 proc. kalio sulfato.
Ridikėliai, ridikai, ropės tinka sėti po pupų, ankstyvųjų bulvių ir kitų daržovių.
Krapai tinka sėti visą liepos mėnesį.
Galima sėti ir tokius augalus, kurie praturtins dirvą ir pagydys. Kalbame apie sideralinius augalus (garstyčia, lubinai, rapsas, facelijos, dobilai ir kt.). Sideratais vadinami augalai, kurie specialiai auginami ir po to įkasami į dirvą. Šitaip bus patręštas per vegetaciją nualintas dirvožemis, nepakankamai turint mėšlo ar komposto. Ne paslaptis, kad kai kurie augalai yra gera biologinė priemonė apvalanti žemę nuo įvairių patogeninių organizmų.

Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti