Sejico naudojami slapukai

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Slapukai užtikrina sklandų svetainės veikimą bei jo tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra įdiegiami automatiškai. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite „Privatumo Politikoje“.

Porus puola rūdys. Ką daryti?

I

IevaJan

4 years ago

Antri metai porus užpuola rūdys. Plinta labai sparčiai. Purškėmė su Mirador - nesustabdė. Ką dar patartumėt?

V

Viktoras

4 years ago

Agronomas, turintis 15 metų darbo patirtį daržininkystėje ir augalininkystėje

Rūdis sukelia grybas Puccinia alli (sin. Puccinia porri). Užsikrečia porai, česnakai, laiškiniai česnakai bei dekoratyvieji Allium šeimos augalai. Nustatyta, kad palankiausias laikas rūdims plisti yra birželis ir liepa (pietinėje Europoje) ar rugpjūtis ir rugsėjis (šiaurinė Europa).
Ant lapų ir stiebų atsiranda ryškiai oranžinės ar rusvos spalvos karputės. Labai apsikrėtę lapai gali nudžiūti. Liga greičiau plinta tankiuose ir pertręštuose pasėliuose. Intensyviuose ūkiuose nuo rūdžių rekomenduojama purkšti fungicidais nuo gegužės pabaigos iki liepos pradžios kas 10-14 dienų. Tai būtų 2-3 purškimai, tiek profilaktiniai, dar ligos požymiams nepasirodžius, tiek jau ant sergančių augalų – ligos plitimą stabdantys. Geriausi rezultatai gaunami, kai purškiama ir laiku, ir derinant skirtingų veikliųjų medžaigų fungicidus.
Šiuo metu porams nuo įvairių ligų registruoti fungicidai:
1) strobilurinų grupė - Amistar 250 SC, Conclude AZT 250 SC, Mirador 250 SC;
2) anilidų ir strobilurinų grupė – Cobalt, Signum;
3) ditiokarbamatų grupė - Ataka NT, Dithane NT, Manfil Plus 75 WG;
4) karbamatų ir piridinilmetil benzamidų grupė – Infinito.
Kitų šalių patirtimi, rūdžių kontrolei taip pat tinka fungicidai, kurių veiklios medžiagos priklauso triazolų ir strobilurinų; triazolų ir anilidų; karboksiamidų ir triazolų grupėms.
Fungicidų efektyvumas priklausys nuo oro sąlygų, ligų plitimo intensyvumo ir augalų augimo spartumo. Infekcijos lygį mažina gera agrotechnika, sėjomaina, mažas sodinimo tankis, laukinių Allium rūšių sunaikinimas ir dirvožemio drenažas. Skirtingos porų veislės rūdims yra nevienodai atsparios, todėl reikia atsižvelgti į veislių atsparumo skirtumus.

Komentuoti gali tik prisijungę vartotojai

Prisijungti